2013

Vēstnieks ASV Andris Razāns atklāj izstādi „Rīga un Vašingtona: Jūgendstila un spāņu stilu salīdzinājums privātajos namos”
, 17.09.2013


Dzejas dienas pasākums pulcē lielu apmeklētāju skaitu
, 16.09.2013


Muzejā viesojas Somijas prezidents
, 13.09.2013


Izstāde LIEPĀJA JŪGENDSTILA LAIKMETĀ, 11.09.2013


Dzejas dienas: Henrijs Van de Velde, iedvesma un jūgendstils mūsdienu latviešu dzejā, 10.09.2013


Tematiskās ekskursijas „Henrijs Van de Velde un Rīga” 5., 6., 11. un 12. septembrī, 02.09.2013


Vēstnieks ASV Andris Razāns atklāj izstādi „Rīga un Vašingtona: Jūgendstila un spāņu stilu salīdzinājums privātajos namos”

17.septembrī Latvijas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs Andris Razāns atklāja izstādi „Rīga un Vašingtona: Jūgendstila un spāņu stilu salīdzinājums privātajos namos”, klātesot Rīgas Jūgendstila muzeja vadītājai Agritai Tipānei, Rīgas domes Kultūras iestāžu apvienības vadītājai Zandai Ķergalvei, profesoram Jānim Krastiņam, Smithsonian muzeja pārstāvei Amy Ballard, kā arī daudziem citiem arhitektūras profesionāļiem Vašingtonā.


Izstāde tapusi, lai popularizētu Rīgu kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un salīdzinātu divas 1903.gadā celtas privātās rezidences, no kurām viena šobrīd ir Latvijas vēstniecības ASV ēka, savukārt otra ir Rīgas Jūgendstila muzeja mājvieta. Vēstniecības ēka jeb Alice Pike Narney Studio House ir viena no ASV reģistrētajām vēsturiskajām vietām, un tās sākotnējā īpašniece Alice Pike bija 20.gadsimta Vašingtonas mākslas patrona.

Izstāde organizēta, sadarbojoties Latvijas vēstniecībai ASV, Rīgas Jūgendstila muzejam un Smithsonian muzejam ASV. Uz izstādes laiku vēstniecības ēkā ir nogādāti autentiskie Alice Pike piederošie krēsli no Thomas Gary Scott privātās kolekcijas.

Dzejas dienas pasākums pulcē lielu apmeklētāju skaitu

Dzejas dienas pasākumu „Henrijs Van de Velde, iedvesma un jūgendstils mūsdienu latviešu dzejā” apmeklēja īpaši kupls skatītāju pulks. Pateicamies brīnišķīgajiem pasākuma veidotājiem literatūrzinātniekiem Sandrai Ratniecei un Viesturam Vecgrāvim un dzejniekiem Mārim Salējam un Kristapam Vecgrāvim.


Muzejā viesojas Somijas prezidents

Oficiālas vizītes ietvaros Somijas prezidents Sauli Nīniste apmeklēja Rīgas Jūgendstila muzeju. Prezidents iepazinās ar Rīgas jūgendstila mantojumu un atzinīgi novērtēja Rīgas Jūgendstila muzeja autentisko interjeru.


Izstāde LIEPĀJA JŪGENDSTILA LAIKMETĀ

No 17. septembra Rīgas Jūgendstila muzejā būs aplūkojama Liepājas muzeja izstāde „Liepāja jūgendstila laikmetā”, kas atspoguļos 20.gadsimta sākotni, kurā Liepāja no nelielas, provinciālas pilsētas izauga par modernu un attīstītu rūpniecības un tirdzniecības centru ar starptautiskas nozīmes pilsētas vaibstiem.
„Pilsētai secen nav gājis arī jūgendstila laikmets, kas izpaudās ne vien koka arhitektūrā ar brīnumainiem jūgendstila gleznojumiem namu kāpņu telpās un kokgriezumiem fasādēs, bet arī sadzīves priekšmetos. Pilsētas ielās tika uzcelti vairāki jūgendstila nami, kā arī tā laika sabiedrībā vērojamas tendences izdaiļot vienkāršus ikdienas priekšmetus, piemēram, ēdamrīkus, apģērba detaļas un higiēnas priekšmetus, kā arī daudzus citus ar jūgendstila raksturīgiem dekoratīviem ornamentiem,” stāsta Guna Dancīte, Liepājas muzeja direktores vietniece krājuma darbā.

Rīgas Jūgendstila muzejā skatāmā izstāde sniegs daudzpusīgu ieskatu Liepājas jūgendstila laikmetā. Tās norises laikā notiks stāstījumu cikls „Liepāja 20.gs. sākumā”.

Izstāde muzejā skatāma līdz 1. decembrim.

Dzejas dienas: Henrijs Van de Velde, iedvesma un jūgendstils mūsdienu latviešu dzejā

13. septembrī plkst.16:00 Rīgas Jūgendstila muzejā Dzejas dienu ietvaros notiks daudzpusīgā beļģu jūgendstila pārstāvja Henrija Van de Veldes dzejas lasījumi. Šogad aprit 150 gadi, kopš dzimis pasaulslavenais beļģu gleznotājs, dizainers, grafiķis, domātājs, pasniedzējs un arhitekts. Literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis dalīsies pārdomās par autoru un laikmetu. Savas vīzijas par iedvesmu un liriku paudīs dzejnieki Māris Salējs un Kristaps Vecgrāvis. Pasākumu vadīs literatūrzinātniece Sandra Ratniece. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi “Henrijs van de Velde un Rīga.”
Ieeja bez maksas.

Tematiskās ekskursijas „Henrijs Van de Velde un Rīga” 5., 6., 11. un 12. septembrī

Slavenajam arhitektam, dizainerim un māksliniekam Henrijam Van de Veldem veltītā izstāde noslēgsies jau 15. septembrī. Mēneša sākumā notiks izstādei veltītas ekskursijas, kas tuvāk iepazīstinās ar viņa daiļradi.

Rīgas Jūgendstila muzejā 5., 6., 11. un 12. septembrī pulkst. 16.00 un 17.00 tiek rīkotas ekskursijas „Henrijs Van de Velde un Rīga”. 6. un 11. septembrī to apmeklējums notiks kuratora, beļģu arhitekta Mantena Devrīnta (Manten Devriendt) vadībā. Ieejas maksa pasākumā 1Ls.
Pēc tam izstāde tiks eksponēta Beļģijā starptautiskās konferences ietvaros, Van de Veldes projektētajā Ģentes universitātes bibliotēkas ēkā.
<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30