2013

Ielūdzam uz lekcijām par beļģu arhitektu un dizaineri Henriju Van de Veldi, 29.08.2013


Pateicība visiem, kas piedalījās svētkos „Pirms 100 gadiem Albert’ielā”, 21.08.2013


Svētku laikā
, 17.08.2013


„Pirms 100 gadiem Albert’ielā” teātris jūgendstila dārza svētkos 17.augustā, 15.08.2013


Rožu laiks Rīgas Jūgendstila muzejā
, 05.08.2013


Muzejā viesojās Šveices Konfederācijas viceprezidenta, Federālā Ārlietu departamenta vadītāja kundze
, 01.08.2013


Ielūdzam uz lekcijām par beļģu arhitektu un dizaineri Henriju Van de Veldi

Šogad tika atzīmēta Henrija Klemensa Van de Veldes 150.dzimšanas diena. Van de Velde bija pasaulslavens beļģu gleznotājs, dizaineris, grafiķis, domātājs, pasniedzējs un arhitekts.
1910.gadā viņu uzaicināja piedalīties arhitektūras konkursā par pastorāta ēku Rīgā. Van de Velde tobrīd strādāja arī arhitektūras skolā Veimārā, kas vēlāk kļuva par pazīstamo Bauhausa skolu. Par šo pastorāta projektu vēl līdz 15.septembrim skatāma izstāde Rīgas Jūgendstila muzejā. Pēc tam tā ceļos uz Beļģiju, kur tiks atklāta starptautiskas konferences ietvaros Van de Veldes projektētajā Ģentes universitātes bibliotēkas ēkā.

Septembra pirmajās nedēļās Van de Veldem tiks veltīti vairāki pasākumi.

2.septembrī plkst.17:00SSE Riga, Strēlnieku ielā 4a, Sorosa auditorijā ar priekšlasījumiem par Van de Veldi uzstāsies Ģentes Universitātes profesors dr.arch. Dirks De Meijers (Dirk De Meyer) un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors dr.habil.art. Eduards Kļaviņš.

Abi profesori ir eksperti kādā no Van De Veldes daiļrades aspektiem. D.De Meijers, kurš ir starptautiski atzīts pētnieks un ļoti pieprasīts vieslektors, sniegs savu skatījumu uz meistara dzīvi un atstāto radošo mantojumu. Savukārt E.Kļaviņš atklās citur pasaulē maz pazīstamo Rīgas pastorāta ēkas projekta stāstu. Par to varēsim uzzināt no profesora dziļi izpētītās Van de Veldes un viņa Rīgas pārstāvja - arhitekta Bernharda Bīlenšteina sarakstes būves realizācijas laikā, kā arī liecībām citos tā laika avotos.

5., 6., 11. un 12. septembrī pulksten 16:00 un 17:00 būs iespēja apmeklēt izstādi „Henrija Van de Velde un Rīga” Rīgas Jūgendstila muzejā par īpašu ieejas maksu - 1Ls. 6. un 11. septembrī izstādes apmeklējums notiks tās kuratora beļģu arhitekta Mantena Devrīnta (Manten Devriendt) vadībā.

Projekta īstenošanu atbalsta Beļģijas Karalistes vēstniecība Rīgā, Flandrijas pārstāvniecība Baltijā, Belux Latvijas tirdzniecības kamera, Rīgas Jūgendstila centrs, Rīgas Dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ģentes Universitāte, Gētes institūts Rīgā, Kvadrapak, Jaga, Vandersanden Group, Delta Light, Flanders Road Services.

Pateicība visiem, kas piedalījās svētkos „Pirms 100 gadiem Albert’ielā”

Šogad, svinot tradicionālos Albert’ielas svētkus, ielu piepildīja teātra svētku noskaņas. Tika spēlētas teātra etīdes, mazos apmeklētājus priecēja leļļu teātris, skanēja dziesmas, dejās griezās gan dalībnieki, gan apmeklētāji. Mākslinieki gleznoja ainiņas un portretus, modelētājas zīmēja kostīmu modeļus katrai gaumei un kalējs palīdzēja katram izkalt savu laimes pakavu. Radošajās darbnīcās katrs varēja piedalīties interjeru un jūgendstila ornamentu izkrāsošanā, pagatavot skaistu ziedu piespraudi vai matu rotu, apdrukāt audumu, izveidot savu unikālo parfīmu, kā arī veidot dzīvo ziedu kompozīcijas profesionālu floristu uzraudzībā.

Paldies visiem, kas palīdzēja mums radīt šos skaistos svētkus! Paldies atraktīvajiem un izdomas bagātajiem meistardarbnīcu vadītājiem! Paldies aktieriem, dziedātājiem un dejotājiem! Īpašs paldies mūsu palīgiem un brīvprātīgajiem - Latvijas Nacionālā teātra pārstāvjiem Oļģertam Šalkonim un Vitai Rudzītei, LU docentei Helgai Ingeborgai Melnbārdei, LU Portāla ziņu redaktorei Andrai Briekmanei, arhitektei Liesmai Markovai, LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes maģistrantūras studentei Laurai Bērtiņai, LU Pedogoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studentei Elzai Lapiņai, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studentēm Karīnai Plotņikovai un Ketijai Kalniņai, RTU inženierekonomikas un vadības fakultātes studentei Evijai Dzenītei un RTU Arhitektūras un pilsētplānošanass fakultātes studentei Artai Buceniecei. Sirsnīgs paldies mūsu avīžu zēniem - Justam Municam, Bruno Briekmanim, Edgars Feceram, Jēkabam Kalniņam, Jēkabam Okonovam un puķu meitenēm Annai Markovai un Paulai Omikai.

Vislielākais paldies mūsu mīļajiem svētku apmeklētājiem, kuri saspēlējās ar Albet’ielas tēliem, līdzdarbojās visās aktivitātēs un piepildīja visskaistāko Rīgas ielu ar labestību, jautrību un smiekliem. Gaidīsim jūs Albert’ielas svētkos arī nākošajā gadā!

Svētku laikā

17. augustā, svētku „Pirms simts gadiem Albert’ ielā. Teātris jūgendstila dārza svētkos” laikā, muzejs atvērts no plkst. 10:00-17:00.

Svētku laikā ieeja muzejā 1,00 Ls.


„Pirms 100 gadiem Albert’ielā” teātris jūgendstila dārza svētkos 17.augustā

Alberta ielas svētki aizvedīs rīdziniekus un pilsētas viesus simts gadus tālā pagātnē. Piedzīvosim jau tradicionālas un vēl nebijušas aktivitātes. 20. gs. sākuma pilsētnieku vidū būs iespēja sastapt izcilo arhitektu K. Pēkšēnu ar kundzi, dramaturgu R. Blaumani, Gorodovoju, daiļo Cepurnieci, Sētnieku, Puķu meitenes un Avīžu zēnu. Visa iela pārvērtīsies skaistā un neatkārtojamā teātra dekorācijā, kur ikkatrs varēs iekļauties aizraujošā izrādē. Radošās darbnīcas, konkursi, asprātīgā izsole, loterija, improvizācijas teātra izrādes, dziesmu spēles un ceļojums teātra vēsturē dos iespēju gan lielam, gan mazam izjust svētku prieku.

Pasākuma programmu Jūs varat lejuplādēt šeit - Programma


Rožu laiks Rīgas Jūgendstila muzejā

Augustā muzeja interjeru grezno ziedi no interneta veikala „RīgasZiedi.lv”. Floristes Elīnas Dambrovskas veidotajās rožu kompozīcijās, apskatāmas ekskluzīvas rozes no vadošās Ekvadoras dārzniecības Royal Flowers. Šo ziedu mūžs vāzē ir divas reizes ilgāks par Holandē audzētajām rozēm. Muzeju ar savu aromātu piepilda arī īpašās, smaržojošo dārza rožu šķirnes.


„RīgasZiedi.lv” ir viens no galvaspilsētas populārākajiem interneta ziedu veikaliem, kurš specializējas ziedu kompozīciju veidošanā un piegādē. Interneta veikals ir jauns, ļoti aktīvs un klientiem draudzīgs uzņēmums.

Apmeklētāji un interesenti ir laipni aicināti ielūkoties mājas lapā www.rigasziedi.lv

Muzejā viesojās Šveices Konfederācijas viceprezidenta, Federālā Ārlietu departamenta vadītāja kundze

V.E. Šveices Konfederācijas viceprezidenta, Federālā Ārlietu departamenta vadītāja Didjē Bukhaltera kundze Frīdruna Sabīne apmeklēja Rīgas Jūgendstila muzeju. Rīgas Jūgensdstila centra direktores Agritas Tipānes pavadībā viņa iepazinās ar rīdzinieka dzīvokļa iekārtojumu, jūgendstila interjeru un nozīmīgākajiem eksponātiem, atzinīgi novērtējot jau paveikto un nākotnes ieceres.


<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31