2012

Bērnu zīmējumu konkursa "Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos" darbu iesniegšana līdz 30. septembrim, 19.09.2012


"Dzejnieki - dendiji 20. gadsimta sākumā", 18.09.2012


Dzejas dienu pasākums, 06.09.2012


Rīgas jūgendstila muzejā viesojas Meksikas Savienoto valstu ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks., 05.09.2012


Bērnu zīmējumu konkursa "Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos" darbu iesniegšana līdz 30. septembrim

Mācību gada sakumā Rīgas Jūgendstila centrs aicina skolēnus turpināt piedalīties vizuālās mākslas konkursā „Dabas motīvi jūgendstila namos”, līdz 30. septembrim.
Konkursa mērķis ir veicināt interesi par Rīgas arhitektūru, iesaistīt jauniešus tās izpētē un radošā interpretācijā. No iesniegtajiem mākslas darbiem tiks izveidota ceļojošā izstāde „Dabas motīvi Rīgas jūgendstila namos”.
Konkursā aicinām piedalīties Rīgas 1.līdz 12. klases skolēnus. Darbus konkursa dalībnieki aicināti veidot jebkurā pašu izvēlētā tehnikā, tiem vizuāli jāatspoguļo Rīgas jūgendstila namu fasādēs redzamie augi un dzīvnieki.

Lai pilnveidotu skolēnu un pedagogu zināšanas par Rīgas jūgendstila arhitektūras mantojumu, konkursa norises laikā tiks organizēti izglītojoši pasākumi pedagogiem un skolēniem.

Darbus jāiesniedz Rīgas Jūgendstila centrā, Alberta ielā 12, Rīgā līdz š.g. 30. septembrim, laikā no plkst. 10.00 līdz 18.00. Novembrī aicināsim visus konkursa dalībniekus uz kopīgi izveidotās izstādes atklāšanu.

Nolikums

"Dzejnieki - dendiji 20. gadsimta sākumā"

3. septembra vakarā Rīgas Jūgendstila muzejā kupli apmeklēts noritēja dzejas dienām veltītais vakars - "Dzejnieki - dendiji 20. gadsimta sākumā". Ieceres autore un pasākuma vadītāja Dr. philol. Sandra Ratniece aicināja uzstāties pazīstamos lektorus Dr. philol.Janīnu Kursīti un Dr. philol.Viesturu Vecgrāvi.
Muzikālo pavadījumu atskaņoja Jāzepa mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas 6. klases audzēkne Sibilla Mētra-Ozoliņa (vijole) un 5. klases skolniece Marta Kalniņa (čells). Koncerta programmu meitenēm palīdzēja sagatavot muzikālā pedagoģe Gunta Melbārde.
Vakara gaitā apmeklētājiem bija iespēja iejusties dendiju noskaņās, noklausoties 20. gadsimta sākuma dzejnieku daiļradi aktrises Guntas Megnes - Sirmās lasījumā. Ar jaunumiem latviešu literatūrā iepazīstināja izdevniecības "Mansards" un "Jaunā Daugava".
Rīgas Jūgendstila centrs pateicas ikvienam, kas piedalījās dzejas pasākumā un piedalījās tā veidošanā!

Dzejas dienu pasākums

Rīgas Jūgendstila muzejā 13.septembrī plkst. 17:00 - „Dzejnieki - dendiji 20. gadsimta sākumā”.
Septembrī latvieša poētiskā dvēsele veldzējas rīta miglas plīvurotos dārzos, saldenā ābolu smaržā un vēja sašūpotās smilgu pļavās… Saulē mirdzošais, dzidrais gaiss vedina ļauties sapņainām noskaņām, iegrimt nostalģiskās atmiņās par vasaru vai baudīt ik mirkli, kas rudenīgi krāšņi uzzied kopā ar dāliju un asteru pušķiem.
Rīgas Jūgendstila muzejs Dzejas dienu gaisotnē šogad ieskatīsies dzejnieku - dendiju radošās dzīves lappusēs. 13. septembra vakarā laipni aicinām ikvienu literatūras interesentu un dzejas mīļotāju uz Dzejas dienām veltītu pasākumu „Dzejnieki - dendiji 20. gadsimta sākumā” Rīgas Jūgendstila muzejā.

Par dzejniekiem - dendijiem jūgendstila laikā stāstīs Dr. philol. Sandra Ratniece, ar dendiju kultūru un vēsturi Latvijā un arī ārpus tās iepazīstinās Dr. philol. Janīna Kursīte. Par latviešu dzejnieku - Aspazijas, Jāņa Poruka, Friča Bārdas un Viktora Eglīša daiļradē sastopamo dendija tēlu un noskaņām runās Dr. philol. Viesturs Vecgrāvis.

Apmeklētājiem būs pieejams apskatei grāmatu galds no izdevniecībām „Mansards” un „Jaunā Daugava”, lai iepazītos ar pašiem jaunākajiem dzejas izdevumiem un kultūrvēsturiskā mantojuma pētījumiem.

Rīgas jūgendstila muzejā viesojas Meksikas Savienoto valstu ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks.

Pirmdien, 3.septembrī, Rīgas Jūgendstila muzeju apmeklēja Meksikas Savienoto Valstu ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Horhesu Lomonako Tondu (Jorge Lomónaco Tonda). Viņu pavadīja Meksikas Savienoto Valstu goda konsuls Latvijā Carlos Arredondo un valsts protokola pārstāve Zelma Martinsone. Viesi gida pavadībā iepazinās ar muzeja greznajām telpām, kā arī aplūkoja jūgendstila laika tērpu un aksesuāru izstādi "Mode un interjers".

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30