2012

Sarīkojums pilsētvidē „Pirms 100 gadiem Albert’ ielā” jūgendstila ūdensrozes zīmē, 31.07.2012


Rīgas Jūgendstila muzejā viesojās modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs. , 27.07.2012


Rīgas Jūgendstila muzejā aplūkojamas rožu ziedu kompozīcijas., 27.07.2012


Šovasar Rīgas Jūgendstila muzejs sadarbojas ar LU Botānisko Dārzu, 23.07.2012


„Mode un interjers” Tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas , 23.07.2012


Rīgas Jūgendstila muzejs piedāvā darbu, 05.07.2012


Rīgas Jūgendstila muzeju apmeklēja Latvijas Republikas goda konsulu dzīvesbiedri, 05.07.2012


Norvēģijas Karalistes delegācijas vizīte Rīgas Jūgendstila centrā 28. un 29. jūnijā., 02.07.2012


Sarīkojums pilsētvidē „Pirms 100 gadiem Albert’ ielā” jūgendstila ūdensrozes zīmē

Datums: 18.08.2012
Laiks: 12:00 – 18:00
Vieta: Alberta iela, Rīga
 
Piedalīties svētkos aicināts ikviens, kas vēlas sajust jūgendstila noskaņas, atklāt Alberta ielas noslēpumus un piedzīvot jaunrades prieku. Visu dienu Alberta ielā notiks izglītojoši un izklaidējoši pasākumi. Darbosies radošās darbnīcas - saloni, kur varēs apgūt ko jaunu un aizraujošu: porcelāna apgleznošanu, cepuru dekorēšanu, savas jūgendstila pilsētas būvēšanu…
Būs teatralizētas ainiņas, muzikāli priekšnesumi un modes demonstrējumi, kas aicinās iejusties 20.gadsimta sākuma atmosfērā. Šajā dienā Alberta ielā sastapsim kolorītus jūgendstila laika tēlus: dāmas un kungus, gorodovoju, sētnieku, avīžu zēnus un puķu meitenes. Varēs izlocīt kājas dančos, iepazīt apkārtnes namus kopā ar skunstīgiem pavadoņiem un baudīt atspirdzinājumus senlaicīgā bufetē.

12.00

Svētku vaļā vēršana ar Brandmajora Aināra Vildes Pažarnieku orķestri, kas visu dienu spēlēs jautrus meldiņus.

Svinīgās runas teiks Rīgas rātes kundzes un kungi

Deju placī varēs skatīt un līdzi dancot modīgākos deju soļus un jaunās Rīgas dejas

Rīgas Jūgendstila muzejs stādīs priekšā jaunas dāmu un kungu cepuru modes no Parīzes

Kumēdiņus izrādīs slavenais Hanzas leļļu teātris

Senatnīgu lietu un retumu izsolē varēs iegādāties labas lietas mājai

Jautrus meldiņus spēlēs Hāgenskalna muzikanti

Tiks celta priekšā prāta vingrināšanas sacensība ar balvām Dižosies Pilsētas būvēšanas, Cepuru izgreznošanas un Porcelāna izdaiļošanas meistardarbnīcas

Visi laipni aicināti līdzi darboties smalkās un cunftīgās Pilsētas būvēšanas, Cepuru izgreznošanas un Porcelāna izdaiļošanas meistardarbnīcās

Skunstīgākie Rīgas mālderi mālēs uz ielas un pieņems pasūtījumus

Darbosies Ceļojuma bode, kur varēs par brīvu pastellēt glaunu pastaigu pa smalkāko Rīgas kvartālu:
* latviešu mēlē: 12:30; 13:30; 14:30; 15:30; 16.30
* krievu mēlē: 13:00; 14:00; 15:00; 16:00

Vīnes fotografēšanas ateljē, godalgots no Rīgas fotografēšanas biedrības, izgatavos portrejas un famīlijas bildes

Notiks našķošanās ar ūdenskliņģeriem un saldējumu, varēs izbaudīt vīnus un baraviku zupu
Vērtīgas balvas varēs vinnēt Laimes akā

Avīžpuikas piedāvās Rīgas Ziņu Pirms 100 gadiem Albert’ ielā speciālizlaidumu

18.00

Svētku noslēguma gājiens

Pagriezīsim laiku atpakaļ un tiksimies Alberta ielā 1912. gadā!

Rīko: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Jūgendstila centrs
Atbalsta: Live Riga, LU Botāniskais dārzs, SIA Baltijas papīrs, SIA Abakhan, SIA Manro, Mencendorfa nams, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs 
 

Sarīkojumu organizē RPKIA Rīgas Jūgendstila centrs.
 


Rīgas Jūgendstila muzejā viesojās modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs.

24. jūlijā muzeju apmeklēja modes vēsturnieks, kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs ar delegāciju no Krievijas. Vizītes laikā viesi iepazinās ar izstādi "Mode un interjers", kurā aplūkojami arī paša Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas tērpi un aksesuāri: kleitas, lietussargi, vēdekļi un somiņas.
Modes vēsturnieks atzinīgi novērtēja rūpīgi restaurēto jūgendstila interjeru Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kā arī izstādes tērpus un aksesuārus no muzeja krājuma. Vizīte noritēja sirsnīgā gaisotnē viesiem un muzeja speciālistiem daloties iespaidos par redzēto. Noslēgumā, izmantojot muzeja piedāvāto iespēju, viesi fotografējās interjerā, pielaikojot greznās jūgendstila cepures.

Rīgas Jūgendstila muzejā aplūkojamas rožu ziedu kompozīcijas.

Rīgas Jūgendstila muzejs šovasar uzsācis sadarbību ar rožu kolekcionāru un rožu stādu audzētāju Jāni Uzulnieku. Viņa dāvināto ziedu kompozīcijas jūgendstila interjeru harmoniski papildina un izrotā, ļaujot apmeklētājiem baudīt ziedu greznību un maigās smaržas. Pateicoties šai sadarbībai, muzejs viesiem tapis vēl pievilcīgāks!

Šovasar Rīgas Jūgendstila muzejs sadarbojas ar LU Botānisko Dārzu

Sadarbībā ar LU Botānisko Dārzu un personīgi ar tā direktori Antu Sparinsku Rīgas Jūgendstila muzejs zied un greznojas bagātīgā puķu rotā! Esam priecīgi par iespēju visu vasaru dekorēt Jūgendstila muzeja telpas ar svaigi grieztiem ziediem no paša Botāniskā dārza!
Muzeja apmeklētājiem katru nedēļu ir iespēja baudīt ziedu krāšņumu un izsekot vasaras puķu ziedēšanai no īrisiem un peonijām līdz lilijām, astilbēm un rozēm, no reibinoši smaržīgiem flokšiem un lavandām līdz krāsās niansētām māterēm, zilgalvītēm. Uz rudens pusi gaidīsim uzziedam gladiolas un asteres. Aicinām katru apmeklētāju ļauties Botāniskā dārza ziedu ballei mūsu muzejā visas vasaras garumā!

„Mode un interjers” Tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas

Šovasar elegantais Rīgas Jūgendstila muzeja interjers uzplaucis vēl nebijušā krāšņumā – to bagātina autentiski 20. gs. sākuma tērpi no pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Viesistabā, kamīnistabā un ēdamistabā izvietotas kleitas un saulessargi, izstāžu zālē – vēdekļi un somiņas, ko papildina modes aksesuāri no Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma. Autentisko vēsturisko tērpu un interjera savstarpējā mijiedarbība rada neatkārtojamu gaisotni un ir novitāte jūgendstila izzināšanā.
Izstāde atvērta no 16. jūnija līdz 28. oktobrim.
Aleksandrs Vasiļjevs ir pazīstams kā modes vēsturnieks, interjeru dekorators, scenogrāfs, populāru grāmatu un rakstu autors, izcils lektors un kolekcionārs. Viņš dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā pārcēlies uz Parīzi, radījis vairāk nekā 100 dekorācijas dažādu valstu vadošo teātru, operu un baletu izrādēm, ir vairāku grāmatu autors. Rīgā modes mākslinieks regulāri viesojas ar lekcijām. Tradicionālas ir viņa dažādu periodu tērpu kolekciju izstādes Rīgā, kuras kļuvušas par gaidītu notikumu rīdzinieku un pilsētas viesu dzīvē. A. Vasiļjevs atzinīgi novērtējis Rīgas Jūgendstila muzeja interjeru muzeja apmeklējuma laikā 2011. gadā, un tērpu kolekcijas eksponēšana ir likumsakarīgs sadarbības turpinājums.

Izstāde Rīgas jūgendstila muzejā veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Tā paplašina un papildina Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatāmo izstādi „Jūgendstila mode”.

Izstāde atvērta no 16. jūnija līdz 28. oktobrim.


Rīgas Jūgendstila muzejs piedāvā darbu

Informācijas centra konsultantam - gidam (pilna slodze, pagaidu darbinieks).
Galvenie Jūsu darba pienākumi: vadīt ekskursijas Rīgas Jūgendstila muzejā, sniegt informāciju par Rīgas jūgendstila arhitektūru un muzeja piedāvātajiem pakalpojumiem.
No Jums sagaidām: augstāko izglītību (var būt pēdējo kursu students/-e), izcilas latviešu, krievu un vācu valodas zināšanas, teicamas zināšanas kultūrvēsturē, prasmi komunicēt ar cilvēkiem un būt mobilam, vēlmi mācīties un sevi attīstīt.
Vēlamies Jums piedāvāt: iegūt profesionālas zināšanas un prasmes, zinošu kolēģu atbalstu; regulāru atalgojumu un sociālās garantijas 
CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt direktores vietniece muzeja jautājumos Zaigai Bogdanovai uz e-pastu: Zaiga.Bogdanova@riga.lv līdz šī gada 20.jūlijam.

Rīgas Jūgendstila muzeju apmeklēja Latvijas Republikas goda konsulu dzīvesbiedri

5. jūlijā Rīgas Jūgendstila muzeju apmeklēja Latvijas Republikas goda konsulu dzīvesbiedri. Viesi no vairāk kā 20 pasaules valstīm iepazinās ar jūgendstila interjeru, kā arī A. Vasiļjeva tērpu un aksesuāru izstādi. Vizīte notika Ārlietu ministrijas rīkotās Sestās Latvijas Republikas goda konsulu sanāksmes ietvaros.

Norvēģijas Karalistes delegācijas vizīte Rīgas Jūgendstila centrā 28. un 29. jūnijā.

2012.gada 28. un 29.jūnijā Rīgas Jūgendstila centru apmeklēja delegācija no Norvēģijas Karalistes. Norvēģijas Kultūras mantojuma direktorāta padomniece starptautiskajos jautājumos Alexandra Petie Einen, Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra direktors Nils Ankers un eksperts Jonas Oddstad iepazinās ar Rīgas Jūgendstila muzeju un jūgendstila arhitektūras mantojumu, kā arī pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.
 
Rīgas Jūgendstila centram ar Norvēģijas nacionālā jūgendstila centru no Alesunndas ir izveidojusies cieša sadarbība starptautiskā jūgendstila pilsētu tīkla RANN (Reseau Art Nouveau Network) ietvaros. Kopīgi norisinās gatavošanās plašai starptautiskai ceļojošai izstādei „Daba un Jūgendstils”, kura Rīgā būs apskatāma 2014. gada rudenī.

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Izstādei “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” pagarināts ekspozīcijas apskates periods
, 17.09.2019