2012

Latvijas Radio 2 koncertprogrammas „Brīvās Latvijas dziesma” prezentācija Rīgas Jūgendstila muzejā, 30.10.2012


„Mode un interjers” Tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas , 16.10.2012


Rīgas Jūgendstila centrs aktīvi gatavojas izstādei „ Jūgendstils un daba”, 16.10.2012


Plakāti no Rīgas piedalās starptautiskajā plakātu izstādē "Jūgendstila plakāti Eiropā" , 01.10.2012


Latvijas Radio 2 koncertprogrammas „Brīvās Latvijas dziesma” prezentācija Rīgas Jūgendstila muzejā

29. oktobrī Rīgas Jūgendstila muzejā notika Latvijas Radio 2 preses konference koncertprogrammai Brīvās Latvijas dziesmas, kas sagatavota kā dāvana Latvijai. Novembrī tā izskanēs astoņos koncertos Rīgā un citviet Latvijā. Preses konferencē piedalījās dziedātāji Ingus Pētersons, Atis Auzāns, Dainis Skutelis, Antra Stafecka, Marts Kristians Kalniņš, Tirkizband, kuri iedziedājuši latviešu dziesmas jaunās skaņās.

„Mode un interjers” Tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas

Šovasar elegantais Rīgas Jūgendstila muzeja interjers uzplaucis vēl nebijušā krāšņumā – to bagātina autentiski 20. gs. sākuma tērpi no pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Viesistabā, kamīnistabā un ēdamistabā izvietotas kleitas un saulessargi, izstāžu zālē – vēdekļi un somiņas, ko papildina modes aksesuāri no Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma. Autentisko vēsturisko tērpu un interjera savstarpējā mijiedarbība rada neatkārtojamu gaisotni un ir novitāte jūgendstila izzināšanā.
Izstāde atvērta no 16. jūnija līdz 28. oktobrim.
Aleksandrs Vasiļjevs ir pazīstams kā modes vēsturnieks, interjeru dekorators, scenogrāfs, populāru grāmatu un rakstu autors, izcils lektors un kolekcionārs. Viņš dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā pārcēlies uz Parīzi, radījis vairāk nekā 100 dekorācijas dažādu valstu vadošo teātru, operu un baletu izrādēm, ir vairāku grāmatu autors. Rīgā modes mākslinieks regulāri viesojas ar lekcijām. Tradicionālas ir viņa dažādu periodu tērpu kolekciju izstādes Rīgā, kuras kļuvušas par gaidītu notikumu rīdzinieku un pilsētas viesu dzīvē. A. Vasiļjevs atzinīgi novērtējis Rīgas Jūgendstila muzeja interjeru muzeja apmeklējuma laikā 2011. gadā, un tērpu kolekcijas eksponēšana ir likumsakarīgs sadarbības turpinājums.

Izstāde Rīgas jūgendstila muzejā veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Tā paplašina un papildina Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatāmo izstādi „Jūgendstila mode”.

Izstāde atvērta no 16. jūnija līdz 28. oktobrim.


Rīgas Jūgendstila centrs aktīvi gatavojas izstādei „ Jūgendstils un daba”

Rīgas Jūgendstila centrs Eiropas Jūgendstila pilsētu tīkla Reseau Art Nouveau Network (RANN) projekta Art Nouveau and Ecology ietvaros gatavojas starptautiskai izstādei „ Jūgendstils un daba”. Ceļojošā starptautiskā izstāde Rīgā būs apskatāma 2014. gada otrajā pusē, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta un uzņems RANN pilsētu tīkla un projekta partnerus kārtējai Ģenerālajai asamblejai un konferencei.
 
2012. gada 3.-5.oktobrī Rīgas Jūgendstila centra pārstāvji piedalījās izstādes vizuālā materiāla, diziana un tehnisko risinājumu apspriedē. Jūgendstila māksla un arhitektūra, tās mijiedarbība ar dabu, iedvesmošanās no 19.gs beigu 20.gs sākuma dabas pētījumu un atklājumu, fotogrāfijas attīstības un dažādo tehnoloģiju izmantošanas arhitektūrā, interjera, lietišķās mākslas, stikla, koka, metāla dizainā ir izstādes koncepcijas pamatā, un spilgtākos piemērus rādīs visas Eiropas Jūgendstila pilsētu tīkla pārstāves.
 
2012. gadā gatavošanās norisinās īpaši aktīvi, lai līdz 2013. septembrim, kad to atklās Helsinkos: pirmajā no visām 16 pilsētām, Rīgas jūgendstila mantojums, atbilstoši īpašajai dabas interpretācijai Rīgas namu fasādēs, būtu redzams plašajā izstādē visā Eiropā, līdzās Briseles, Nansī, Barselonas un citām pilsētām.

Plakāti no Rīgas piedalās starptautiskajā plakātu izstādē "Jūgendstila plakāti Eiropā"

Vācijas pilsētā Bad Nauheimā 2012. gada 1. septembrī Badenhaus ielā 4 atklāta starptautiska izstāde „Jūgendstila plakāti Eiropā”, kuru organizē Bad Nauheimas Jūgendstila biedrība. Līdzās dažādu Eiropas pilsētu: Prāgas, Parīzes, Vīnes, Budapeštas, Turīnas, Berlīnes, Drēzdenes, Minhenes, Darmštates jūgendstila laika plakātiem, publicētiem laikā no 1894. -1914. gadam, izstādīti divi plakāti no Rīgas.
 
Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Latvijas Universitātes Misiņa bibliotēku, izrādīšanai Bad Nauheimā tika izraudzīti divi lieliski Rīgā tapuši plakāti: nezināma autora 1901. gadā zīmēts Mākslas salona Basteja bulvārī 9 plakāts un 1905. gadā tapis baltvācu mākslinieka Bernharda Borherta (1862 – 1945) Baltijas mākslinieku gleznu izstādes plakāts. Izstāde guvusi plašu rezonansi, kopš atklāšanas to apmeklējuši vairāk kā 3000 apmeklētāju.
 
Rīgas Jūgendstila Centra veiksmīgā sadarbība ar Bad Nauheimas Jūgendstila biedrību ir aizsākusies starptautiskā jūgendstila pilsētu tīkla Reseau Art Nouveau Network projekta Art Nouveau and Ecology ietvaros.

<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31