2010

Strptautiskā bērnu aizsardzības diena Rīgas Jūgendstila muzejā, 29.05.2010


Bērnu zīmējumu konkurss „Rīgas namu fasāžu iemītnieki” noslēdzies. , 29.05.2010


Rīgas Jūgendstila muzejs saņem balvu par labāko debiju, 26.05.2010


Muzejā viesojas dzīvnieciņi, 21.05.2010


Ģimenes mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā, 07.05.2010


Konstantīns Pēkšēns ielūdz viesos Muzeju naktī, 05.05.2010


Strptautiskā bērnu aizsardzības diena Rīgas Jūgendstila muzejā

1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā aicinām visas ģimenes apmeklēt Rīgas Jūgendstila muzeju bez maksas! 

Lieliska iespēja visai ģimenei kopā atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, iepazīstot Rīgas Jūgenstila muzeja ekspozīciju, kā arī apskatīt izstādi "Dzīvnieki porcelānā" - dzīvnieku figūriņas no Rīgas Porcelāna muzeja krājuma. Bērni, ņemiet līdzi mammas, tētus un vecvecākus un iepazīstiet jūgendstilu!

Bērnu zīmējumu konkurss „Rīgas namu fasāžu iemītnieki” noslēdzies.

Sakām lielu paldies pedagogiem par bērnu motivēšanu un rosināšanu pievērsties  jūgendstila tēmai radošajos darbos. Un paldies arī dalībniekiem par ieguldīto darbu. 
 
Esam saņēmuši vairāk kā simts lieliskus mākslas darbus, pašlaik notiek to vērtēšana. Pavisam nedaudz pacietības - 17. jūnijā plkst. 16.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks labāko darbu autoru apbalvošana. Tajā aicinām piedalīties visus konkursa dalībniekus, kā arī viņu vecākus, vecvecākus, skolotājus, draugus un citus interesentus. Rudenī plānota konkursa darbu izstāde.

Rīgas Jūgendstila muzejs saņem balvu par labāko debiju

Latvijas muzeju biedrība šogad pirmo reizi pasniedza gada balvu muzeju nozarē "Muzeja puteklis". Balvu nominācijā "Labākā debija" saņēma Rīgas Jūgendstila muzejs.
 
21. maijā, atzīmējot Starptautisko muzeju dienu, visas Latvijas muzeju darbinieki pulcējās gada kopsapulcē, kas notika kinoteātrī "Rīga". Kopsapulces ietvaros tika pasniegtas balvas dažādās moninācijās.

Muzejā viesojas dzīvnieciņi

22. un 23. maijā no plkst. 12.00 līdz 15.00 muzejā viesosies Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki, tādēļ īpaši gaidām bērnus un visus ģimenes dzīvnieku mīļotājus.
 
Nacionālā Zooloģiskā dārza speciālisti demonstrēs kanārijputniņu, jūrascūciņu, bruņurupuci un vaboles. 
 
Muzeja izstāžu zālē būs apskatāma izstāde "Dzīvnieki porcelānā”. Ceram ka sagādāsim patīkamus mirkļus bērniem, ģimenes cienījamākajiem locekļiem un vēstures mīļotājiem, jo figūriņas ir Rīgas porcelāna fabrikas ražojumi 20. gs. 50. – 60. gados.

Visu mēnesi aicinām piedalīties orientēšanās spēlē „Iepazīsti jūgendstilu!”, kas īpaši ieteicama vidējo un vecāko klašu skolēniem.

Ģimenes mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā

Maijā atzīmējam Mātes dienu un Ģimenes dienu, bet Rīgas Jūgendstila muzejā svētki turpināsies visu mēnesi. Nāciet uz Alberta ielu 12, kur norit Ģimeņu mēnesis! Te būs interesanti lielam un mazam, tētim un māmiņai, omītei un opītim, un arī visiem kopā.
 
Nāciet uz muzeju Mātes dienā  9. maijā! Ļaujiet māmiņai justies kā jūgendstila laika dāmai - izvēlēties viselegantāko no jūgendstila cepurēm un nofotografēties muzeja visskaistākajā telpā (neaizmirstiet paņemt līdzi fotoaparātu). Šajā dienā ieeja Rīgas Jūgendstila muzejā visām māmiņām bez maksas.
 
No 11. maija līdz 6.jūnijam muzejā apskatāma izstāde "Dzīvnieki porcelānā”. Ceram ka sagādāsim patīkamus mirkļus bērniem, ģimenes cienījamākajiem locekļiem un vēstures mīļotājiem, jo figūriņas ir Rīgas porcelāna fabrikas ražojumi 20. gs. 50. – 60. gados.  Izstāde sagatavota sadarbībā ar Rīgas Porcelāna muzeju, 13. maijā plkst. 15:00 aicinām uz tikšanos ar izstādes veidotājiem.
 
15. maijā - Starptautiskajā ģimenes dienā – visām ģimenēm ieeja muzejā būs bez maksas. Šajā dienā muzejs durvis vērs arī vēlu vakarā, jo no plkst. 19.00 līdz 01.00 norisināsies akcija „Muzeju nakts”. Teatralizētā ekskursijā dosimies kopā ar arhitektu Konstantīnu Pēkšēnu un viņa kundzi Annu, kā arī māsīcu, vienu no pirmajām latviešu dramaturģēm Mariju Pēkšēnu. Ieeja – bez  maksas.
 
22. un 23. maijā no plkst. 12.00 līdz 15.00 muzejā viesosies Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki, tādēļ īpaši gaidām bērnus un visus ģimenes dzīvnieku mīļotājus. Zooloģiskā dārza speciālisti demonstrēs kanārijputniņu, jūrascūciņu, bruņurupuci un vaboles.
Visu mēnesi aicinām piedalīties orientēšanās spēlē „Iepazīsti jūgendstilu!”, kas īpaši ieteicama vidējo un vecāko klašu skolēniem.
 
Atgādinām, ka līdz 21. maijam vēl var iesniegt darbus bērnu zīmējumu konkursam „Rīgas namu fasāžu iemītnieki” Aicinām bērnus zīmēt Rīgas jūgendstila namu fasādēs redzamos dzīvniekus. 
 
Visu mēnesi muzejā ir speciālas cenas ieejas biļetēm ģimenei. Ģimenes biļete (2 pieaugušie un neierobežots bērnu skaits) maksā 3.00 Ls.Konstantīns Pēkšēns ielūdz viesos Muzeju naktī

Rīgas Jūgendstila muzejs aicina visus paviesoties pie izcilā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna.
 
Viesus pieņems arhitekts Konstantīns Pēkšēns ar savu kundzi Annu un māsīcu, pirmo latviešu dramaturģi, Mariju Pēkšēnu.
 
Būsiet mīļi gaidīti viesi muzejā no plkst. 19:00 līdz 01:00

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30