2009

Arhitekta Jāņa Alkšņa piemiņas pasākums Rīgas Jūgendstila muzejā, 04.12.2009


Muzejā atklātas 7 jaunas telpas, 04.12.2009


Atklāta Rīgas Jūgendstila muzeja otrās kārtas ekspozīcija, 02.12.2009


Arhitekta, Rīgas Amatniecības skolas direktora Maksa Šervinska 150 gadu jubilejas pasākumi , 12.11.2009


Rīgas Jūgendstila muzeja akcija pensionāriem "Labai kompānijai - labas atlaides!", 06.11.2009


Rīgas Jūgendstila muzejs pagarina akciju skolēniem „Viena klase – viena biļete”, 01.11.2009


Jāņu ielīgošana, 19.06.2009


Rīgas Jūgendstila centrs aicina kopīgi veidot ekspozīciju!, 24.04.2009


Atklāta Rīgas Jūgendstila muzeja pirmā kārta!, 23.04.2009


Konstantīna Pēkšēna gads, 11.03.2009


„Rīgas mākslas telpā” tika demonstrēta filma „Jūgendstils un sabiedrība” , 06.03.2009


Rīgas Jūgendstila centrs piedalās
16. Starptautiskajā tūrisma gadatirgū
„Balttour 2009”

, 10.02.2009


Arhitekta Jāņa Alkšņa piemiņas pasākums Rīgas Jūgendstila muzejā

Šogad 7. decembrī aprit 140 gadi kopš izcilā arhitekta Jāņa Alkšņa dzimšanas. Rīgas Jūgendstila muzejs, godinot arhitekta veikumu, š.g. 8. decembrī 16:00 rīko viņa jubilejai veltītu pasākumu jaunatklātajās muzeja telpās.
Patiesas apbrīnas vērts ir arhitekta Jāņa Alkšņa (1869. 7. XII Taurenē, Vidzemē – 1939. 9 I Rīgā) mūža veikums – viņš Rīgai sarūpējis 130 daudzstāvu mūra namus un arī veselu virkni koka ēku. Pieminot viņa atstāto kultūrmantojumu, mēs vienlaikus godinām arī Latvijas jūgendstila arhitektūru.
Rīgas Jūgendstila muzejs aicina visus interesentus piedalīties jubilejas pasākumā, kura ietvaros būs iespējams tuvāk iepazīti arhitekta radošo veikumu un biogrāfiju. Rīgas Jūgendstila muzeja ekspozīcijā apskatāmas arī unikālas relikvijas – Edītes Krievas dāvinātās J. Alkšņa un viņa kundzes Dorotejas autentiskās fotogrāfijas. Jubilejas pasākumā piedalīsies Dr. habil. arch.  Jānis Krastiņš. Arhitekta mazdēls Ivars Alksnis dalīsies atmiņās par savu vectēvu. Rīgas Jūgendstila muzejs aicinās pasākuma dalībniekus iepazīties ar septiņām jaunajām muzeja telpām.

Muzejā atklātas 7 jaunas telpas

Papildus jau pašlaik apskatāmajai ekspozīcijai, š.g. 2. decembrī tika atklāta muzeja otrā kārta, radot unikāla iespēju ikvienam paviesoties jūgendstila laikmetā. Līdz ar restaurācijas darbu pabeigšanu, muzejā izdevies pilnībā rekonstruēt rīdzinieka 20. gadsimta sākuma dzīvokļa iekārtojumu.
 
2. decembrī durvis vēra septiņas restaurētas telpas, ļaujot muzeja apmeklētājiem iepazīt visus jūgendstila laika sadzīves sīkumus, paviesojoties kabinetā, ēdamistabā, nelielā izstāžu zālē, guļamistabā, virtuvē, kalpones istabā vannas istabā un tualetē. Turpinot ekspozīcijas iekārtošanu, muzejs piedāvās unikālu iespēju ieskatīties arī muzeja izveides aizkulisēs: ēdamistabā ikviens varēs vērot restaurācijas procesu, vēlāk – arī autentiska jūgensdtila laika interjera iekārtošanu.
 
Muzeja otrā kārta apmeklētājiem atvērta no 2. decembra plkst. 15:00. Pirmajā dienā muzejs visus aicina ciemos bez maksas. Turpmāk ieejas maksa muzejā būs 2 lati ziemas mēnešos un 2.50 lati vasaras sezonā. Skolniekiem, studentiem un pensionāriem biļetes cena joprojām būs tikai 1 lats. Bērniem līdz 7. gadu vecumam muzeja apmeklējums ir bezmaksas. Izveidotas īpaša ģimenes un skolēnu klases biļetes, kā arī tiek īstenotas dažādas akcijas, lai pēc iespējas plašāks interesentu loks par pieejamām cenām varētu apmeklēt muzeja.

Atklāta Rīgas Jūgendstila muzeja otrās kārtas ekspozīcija

Līdz ar Ziemassvētku laika atnākšanu, Rīgas Kultūras aģentūra rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir sarūpējusi īpašu Ziemassvētku dāvanu – šā gada 2. decembrī plkst. 15:00 apmeklētājiem tiks atvērta Rīgas Jūgendstila muzeja otrās kārtas jaunā ekspozīcija.
Papildus šā gada 25. aprīlī jau atklātajām Rīgas Jūgendstila muzeja telpām – priekštelpai, viesistabai ar erkeru un kamīnistabai, apmeklētāju apskatei nu būs pieejamas vēl septiņas autentiski restaurētas un iekārtotas telpas. 
„Esam ļoti gandarīti par paveikto. Rīgas Jūgendstila muzeja projekta realizācija ir viens no visveiksmīgākajiem Rīgas Kultūras aģentūras projektiem. Nešaubos, ka muzejs dos neatsveramu ieguldījumu Rīgas kā jūgendstila metropoles tēla spodrināšanā un kultūrtūristu piesaistē. Savas darbības septiņos mēnešos, kopš apmeklētājiem tika atklāta Jūgendstila muzeja pirmā kārta, tas jau ir ieguvis plašu rīdzinieku un pilsētas viesu atsaucību – to ir apmeklējuši vairāk nekā 13 000 interesentu, no kuriem lielākā daļa ir bijuši viesi no ārvalstīm”, uzsver Rīgas Kultūras aģentūras direktore Brigita Rozenbrika.
 
Noslēdzoties muzeja otrās kārtas restaurācijas darbiem, ir izdevies pilnībā rekonstruēt 20. gadsimta sākuma dzīvokļa interjeru un iekārtojumu, kas pilnībā atklāj jūgendstila būtību – sākot ar autentisko telpu plānojumu un oriģinālajiem sienu krāsojumiem un griestu gleznojumiem, līdz pat vissīkākajai detaļai – logu vitrāžām, virtuves flīzēm, ozolkoka sienu paneļiem un pat durvju un logu rokturiem. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jūgendstila laika sadzīves sīkumus un paviesoties ēdamistabā, izstāžu zālē, kas iekārtota viesistabā, guļamistabā, virtuvē ar pieliekamo, kalpones istabā, un pat vannas istabā un tualetē.
 
Lai atklātu sarežģīto telpu un interjera restaurācijas procesu, muzeja viesiem apmeklējuma laikā būs unikāla iespēja vērot ēdamistabas restaurācijas procesu, bet vēlāk – autentiska jūgendstila laika interjera iekārtošanu šajā telpā.
 
„Jūgendstila muzeja telpas ir unikālas gan ar savu vēsturisko vērtību, gan izcilo, autentisko jūgendstila interjeru. Muzeja plašās un interesantās ekspozīcijas veidošanā lielu ieguldījumu devuši arī paši rīdzinieki. Muzejs saņēmis vairāk nekā 200 dāvinājumu, visbiežāk unikālas ģimenes relikvijas. Muzeja kolekcijā nonākušas kristību drānas, tā laika dizaina un modes žurnāli, izšuvumi, sudraba karotītes, fotogrāfijas, grāmatas un daudzi citi brīnišķīgi priekšmeti, kas rada īpašo autentiska jūgendstila dzīvokļa auru. Muzejam dāvinātie jūgendstila laika priekšmeti būs izstādīti apskatei izstāžu zālē,” atzīmē Rīgas Jūgendstila centra nodaļas vadītāja Agrita Tipāne.
 
Muzeja ekspozīcijas autore ir arhitekte Liesma Markova, telpu restaurācija veikta restauratores – vecmeistares Gunitas Čakares vadībā. Muzeja krājumā nu jau ir vairāk nekā 800 autentisku priekšmetu – oriģinālas jūgendstila mēbeles, trauki, rokdarbi, apģērbi un daudz citu interjera lietu.

Arhitekta, Rīgas Amatniecības skolas direktora Maksa Šervinska 150 gadu jubilejas pasākumi

Šogad aprit 150 gadu kopš arhitekta Maksa Šervinska dzimšans dienas. Par godu jubilejai pie Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolas ēkas tika atklāta piemiņas plāksne. Savukārt Rīgas Arhitektūras muzejā no š.g. 12. novembra līdz 2010. gada 30. janvārim skatāma M. Šervinska daiļradei veltīta izstāde.
 
Izcilais arhitekts Makss Gustavs Rihards Šervinskis bija viens no jūgendstila aizsācējiem Rīgā. Viņš vēsturē palicis arī kā Rīgas Amatnieku biedrības Amatniecības skolas ilggadējais direktors un Rīgas 700 gadu Jubilejas izstādes projekta autors.
 
Ar Latvijas Kultūrkapitāla Fonda atbalstu arhitekts Eižens Upmanis, sadarbībā ar Latvijas Arhitektūras muzeju un Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolu, rīko arhitekta jubilejai veltītus piemiņas pasākumus. Informatīvu atbalstu pasākumu norisei sniedz Rīgas Jūgendstila centrs.
 
Jubilejas pasākumu ietvaros 2009. gada 12. novembrī plkst. 15:00 notika piemiņas plāksnes atklāšana pie Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolas ēkas Rīgā, Aspazijas bulvārī 34.
 
Par godu jubilejai no 12. novembra līdz 30. janvārim  Latvijas Arhitektūras muzejā (Rīgā, Mazās Pils ielā 19) būs apskatāma arhitekta daiļradei veltīta izstāde.


Rīgas Jūgendstila muzeja akcija pensionāriem "Labai kompānijai - labas atlaides!"

Rīgas Jūgendstila muzejs izsludina akciju pensionāriem „Labai kompānijai – labas atlaides!”. Speciāla programma par īpašām cenām paredzēta pensionāriem, kuri tiks gaidīti gan divatā, gan lielākās kompānijās. Ar šo akciju Rīgas Jūgendstila muzejs cer sagādāt jauku noskaņojumu mūsu sabiedrības viscienījamākajai daļai – vecākiem un vecvecākiem.
 
Pensionāri akcijā var piedalīties gan divatā, gan lielākās kompānijās, pērkot ieejas biļetes par īpaši izdevīgām cenām. Diviem pensionāriem apmeklējot muzeju, būs jāpērk tikai viena ieejas biļete, kas maksās 1.00 LVL.

Īpaša cena paredzēta arī lielākām pensionāru grupām:
13 – 16 cilvēku lielām grupām ieejas biļete maksās 6.00 LVL;
17 – 20 cilvēku  lielām grupām – 8.00 LVL;
21 – 30 cilvēku lielām grupām – 10.00 LVL. 
 
Ieejas biļetes cenā iekļauts vesels pasākumu komplekss. Vispirms notiek muzeja apskate gida pavadībā. Papildus pastāvīgajai ekspozīcijai sagatavota arī neliela izstāde, kurā iepazīstinām ar daļu no 2009. gadā muzejam dāvinātajiem priekšmetiem.
Pēc tam piedāvājam noskatīties īsfilmu „Jūgendstils un sabiedrība”, kas iepazīstina ar Eiropas jūgendstila pilsētām. Filma sagatavota 2008. gadā ar Eiropas jūgendstila pilsētu asociācijas Reseau Art Nouveau Network gādību un pateicoties Eiropas Savienības programmas Kultūra 2000 atbalstam.
Noslēgumā iespējams pielaikot jūgendstila laikam raksturīgas kungu un dāmu cepures, kā arī kopīgi nofotografēties – tādēļ neaizmirstiet paņemt līdzi fotoaparātus!
Rīgas Jūgendstila muzejs pagarina akciju skolēniem „Viena klase – viena biļete”

Tā kā Rīgas Jūgendstila muzeja septembrī izsludinātā akcija „Viena klase – viena biļete” ir guvusi ievērojamu atsaucību, tā tiek pagarināta līdz novembra beigām.
 
Sākoties jaunajam mācību gadam, Rīgas Jūgendstila muzejs sagatavojis īpašu piedāvājumu skolēniem – „Viena klase – viena biļete”. Tā ietvaros iespējams iepazīties ar jaunatvērto Rīgas jūgendstila muzeju par īpašu cenu. 
 
Skolēnu klasei nākot uz muzeju, jāpērk tikai viena – skolēnu grupas ieejas biļete:
- klasei, kurā ir ne vairāk kā 20 skolēni, tā maksās 7 LVL,
- klasei, kurā ir no 21 līdz 35 skolēniem – 12 LVL.
 
Ieejas biļetes cenā iekļauta muzeja apskate gida pavadībā. Pēc muzeja apskates ir iespējams noskatīties filmu „Jūgendstils un sabiedrība”, kas sagatavota 2008. gadā ar Eiropas jūgendstila pilsētu asociācijas Reseau Art Nouveau Network gādību un pateicoties Eiropas Savienības programmas Kultūra 2000 atbalstam.
Muzeja apmeklējuma noslēgumā interesentiem tiek piedāvāts piedalīties sacensībās „Iepazīsti jūgendstilu!”. To laikā skolēni pēc ēku fragmentu attēliem meklē atbilstošos namus Alberta ielā, tādejādi iepazīstot jūgendstilu un tam raksturīgos elementus pilsētvidē.
Jāņu ielīgošana

2009. gada 19. jūnijā Konstantīna Pēkšēna dzimtajā novadā notika izcilā arhitekta 150. dzimšanas dienas atcerei veltīts pasākums - Jāņu ielīgošana.
 
Vispirms bija neliels atceres brīdis izcilā arhitekta dzimto māju vietā Ramatas pagasta Nuķu pusmuižā. Ar folklorista Austra Graša un viņa grupas "Rāmsalaca", Ramatas sākumskolas audzēkņu un deju kopas "Minnas" palīdzību atdzīvojās veco māju vietas.Sarīkojuma turpinājumā interesenti pulcējās Ramatas kultūras namā,  kur konferencē "Dzimtu devums novadam un Latvijai" piedalījās gan Pēkšēnu dzimtas atvases, gan novadniece Austra Baušķeniece un Rīgas Jūgendstila centra projektu vadītāja Zaiga Bogdanova. Pasākuma namamāte bija Ingūna Liepiņa, par muzikālo noformējumu rūpējās dziesmu draugu kopa "Dziesmotā senatne" Ausmas Dzintares vadībā.

Sarīkojuma iniciatore - LKF Zieļvidzemes biroja vadītāja Nellija Nurmika, darba grupas vadītāja - Baiba Zilpauša.

Rīgas Jūgendstila centrs aicina kopīgi veidot ekspozīciju!

Rīgas Jūgendstila muzejs, pievienojoties J. Birka aizsāktajai tradīcijai, aicina rīdziniekus pārskatīt savu vecāku un vecvecāku atstātās lietas – varbūt starp tām ir kaut kas interesants, kas varētu papildinātu muzeja ekspozīciju un ko iedzīvotāji vētos dāvāt muzejam.
 
Rīgas Jūgendstila centra vadītāja Agrita Tipāne stāsta: „Dāvinot, ikkatrs muzeja apmeklētājs var piedalīties unikālo jūgendstila laikmeta vērtību saglabāšanā un muzeja ekspozīcijas veidošanā. Muzejs būs pateicīgs gan par interjera priekšmetiem, gan rakstiskām un vārdiskām liecībām.”
 
Ar Rīgas Jūgendstila muzeja darbiniekiem Jūs varat sazināties, zvanot pa tālruni 67181465, vai rakstot e-pastu: jugendstils@riga.lv.
 


Atklāta Rīgas Jūgendstila muzeja pirmā kārta!

Uzsākot jauno tūrisma sezonu, 25. aprīlī durvis apmeklētājiem vērs Rīgas Jūgendstila muzejs, kas atrodas Rīgā, Alberta ielā 12.
 
Muzeja pirmajā kārtā apmeklētāji varēs apskatīt autentiski restaurēto un iekārtoto priekštelpu, viesistabu ar erkeru un kamīnistabu ar jūgendstila laika mēbeļu un priekšmetu ekspozīciju.

Muzeja mērķis ir saglabāt un popularizēt Rīgas jūgendstila arhitektūras un mākslas daudzveidību. Līdz ar muzeja atklāšanu Rīgā būs viens dzīvoklis, kurš pilnībā parādīs jūgendstila būtību – sākot ar autentisko telpu plānojumu un oriģinālo sienu krāsojumu, līdz pat vissīkākajai detaļai – logu vitrāžām, virtuves flīzēm un pat durvju un logu rokturiem.

Turklāt muzejs arī iemūžinās izcilā latviešu arhitekta Konstatntīna Pēkšēna piemiņu – pēc viņa projektiem Rīgā uzcelti ap 250 daudzstāvu jūgendstila mūra nami.

„Rīgai kā jūgendstila metropolei jau sen šāds muzejs bija nepieciešams. Rīdzinieki var būt lepni, ka beidzot mums ir pašiem savs – Rīgas Jūgendstila – muzejs, kas kalpos gan kā vēstures liecība pilsētas iedzīvotājiem, gan arī nesīs mūsu pilsētas vārdu pasaulē. Esmu pārliecināts, ka Rīgas Jūgendstila muzejs ar atjaunoto autentisko interjeru un bagāto ekspozīciju kļūs arī par nozīmīgu Eiropas jūgendstila kultūras mantojuma daļu,” uzsver Rīgas Domes priekšsēdētājs Jānis Birks.

Muzeja otrajā kārtā plānots atvērt arī pārējās autentiski rekonstruētās pirmā stāva dzīvokļa telpas – ēdamistabu, guļamistabu, kalpones istabu, virtuvi un vannas istabu. Visbeidzot ēkas cokolstāvā durvis vērs izglītojoša un atraktīva digitālā ekspozīcija par jūgendstila laikmetu.

„Jūgendstila muzeja telpām nav analoga Rīgā, tās ir unikālas gan ar savu vēsturisko vērtību, gan izcilo, autentisko jūgendstila interjeru. Rīgas Kultūras aģentūra ir gandarīta, ka ir izdevies realizēt šo projektu un izveidot Rīgā jaunu muzeju, kas radīs iespēju rīdziniekiem labāk iepazīt pilsētas vēsturi un pilsētnieku dzīvesveidu 20. gadsimta sākumā. Likumsakarīgi, ka muzeja atklāšana notiek izcilā latviešu jūgendstila arhitekta Konstantīna Pēkšēna 150. jubilejas gadā,” atzīmē Rīgas Kultūras aģentūras direktore Brigita Rozenbrika.

Muzeja ekspozīcijas autore ir arhitekte Liesma Markova, telpu restaurāciju veic profesionāli, pieredzējuši restauratori sertificētās restauratores Gunitas Čakares vadībā. Muzeja krājumā pašlaik ir vairāk nekā 500 autentisku priekšmetu – oriģinālas jūgendstila mēbeles, trauki, rokdarbi, apģērbi un daudz citu interjera lietu.
 
Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no 25. aprīļa plkst. 16.00. Pirmajā dienā muzeja apmeklējums – bez maksas. Ieeja muzejā – no Strēlnieku ielas. Ieejas maksa muzejā – 1 lats, bērniem – bez maksas.

Jūgendstils ir 19. gadsimta nogales un 20. gadsimta sākuma mākslas stils. Arhitektūrā ar to aizsākas mūsdienu stilu sistēma. Jūgendstila attīstība Rīgā sakrita ar pilsētas straujo uzplaukumu 20. gadsimta sākumā, kad veidojās galvaspilsētas centra raksturīgā apbūve. Ap 1904. gadu Rīgā pilnīgi izzuda 19. gadsimta otrās puses arhitektūras stils eklektisms. Ap 40 % no visas Rīgas centra apbūves veido jūgendstila celtnes, kas ir daudz vairāk nekā jebkurā citā pilsētā visā pasaulē. Pie izcilākajiem jūgendstila arhitektiem Latvijā pieskaitāmi Konstantīns Pēkšēns, Mihails Eizenšteins, Eižens Laube, Jānis Alksnis, Aleksandrs Vanags, Vilhelms Ludvigs Bokslafs un daudzi citi izcili meistari.
 
 


Konstantīna Pēkšēna gads

Šogad aprit 150 gadi kopš ievērojamā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzimšanas.

Lai uzsvērtu arhitekta atstātā mantojuma nozīmību, Rīgas Jūgendstila centrs pasludina 2009. gadu par K. Pēkšēna gadu. Visa gada gaitā norisināsies dažādi pasākumi, kas ļaus tuvāk iepazīt arhitekta daiļradi un projektētās ēkas, kā arī uzzināt vairāk par pašu K. Pēkšēnu.
 
Konstantīns Pēkšēns (1859.8.III Mazsalacas apriņķī – 1928.23.VI Kisingā, Vācijā, apglabāts Rīgā, Meža kapos) ir viens no visu laiku ievērojamākajiem latviešu arhitektiem.
Pēc J. F. Baumaņa viņš personificē otro latviešu arhitektu paaudzi. Viņa celtnes rotā daudzas Latvijas pilsētas un ciemus, bet Rīgā vien pēc viņa projektiem uzceltas vairāk nekā 250 daudzstāvu mūra namu, kā arī vesela virkne koka ēku.
 
Arī topošais Rīgas Jūgendstila muzeja tiek iekārtots K. Pēkšēna projektētājā namā Alberta ielā 12.  Rīgas Jūgendstila centrs veido informācijas datu bāzi par K. Pēkšēnu un viņa projektētajiem namiem, kas tiks izmantota muzeja ekspozīcijā visā muzeja darbības laikā.

Ja arī Jūs vēlies piedalīties Rīgas Jūgendstila muzeja tapšanā un Jūsu rīcībā ir informācija, kas saistīta ar K. Pēkšēna dzīvi, radošo un sabiedrisko darbību: fotogrāfijas, rakstiski materiāli, personiskais arhīvs u.c., aicinām pieteikties Rīgas Jūgendstila centrā pie Zaigas Bogdanovas, tel. 67012401 vai zaiga.bogdanova@riga.lv.


„Rīgas mākslas telpā” tika demonstrēta filma „Jūgendstils un sabiedrība”

No 2009.gada 12. līdz 15. martam Rīgas Kultūras aģentūra un Rīgas Jūgendstila centrs aicināja visus interesentus uz Eiropas jūgendstila pilsētu asociācijas Reseau Art Nouveau Network veidotās ceļojošās filmas „Jūgendstils un sabiedrība” seansiem, kas tika demonstrēti Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa”.
 
Filma aizsāka arhitekta Konstantīna Pēkšēna 150. jubilejas gada pasākumu programmu.
„Jūgendstils un sabiedrība” ir pēdējais nozīmīgākais asociācijas projekts, kas tapis 2008. gadā. Filmā parādīta kultūras un to sabiedrisko procesu vēsture, kas risinājās jūgendstila kā mākslas virziena uzplaukuma periodā un tieši ietekmēja stila attīstību. Filmā uzsvērta jūgendstila plašā nozīme kā kopīgam fenomenam visā Eiropā – fenomenam, kas ļauj sasaistīt pagātnes notikumus ar līdzīgiem procesiem mūsdienās.
 
Filmas neierastais un oriģinālais formāts – vienlaicīga projicēšana uz trīs ekrāniem – sniedz skatītājam tik bagātīgu informāciju, ka ieteicams to noskatīties vairākas reizes, lai gūtu pilnīgu iespaidu. Filmas mērķis ir rosināt skatītājos atklājēja garu, intelektuālo un emocionālo pārdzīvojumu, kā arī aicināt uz jūgendstila mantojumu palūkoties ar jaunu skatu.
Filma savu pirmizrādi piedzīvoja 2008. gada 16. maijā Vācijas pilsētā Badnauheimā un kopš tā laika ceļo apkārt pasaulei un tiek demonstrēta dažādās pilsētās.

„Jūgendstils un sabiedrība” ataino mākslas procesu norisi 20. gadsimta sākumā un tās saistību ar sabiedriskajiem procesiem, kas risinājās šajā periodā. Jūgendstils bija kopēja Eiropas mēroga parādība, tomēr katrā pilsētā tas izpaudās atšķirīgi. Tas bija miera un ekonomiskās izaugsmes laikmets, kad sabiedrība strauji mainījās līdz ar industrializācijas un urbanizācijas procesiem. Jaunās tehnoloģijas izmainīja cilvēku ikdienas dzīvi, un jēdziens „brīvais laiks” ieguva citu nozīmi.

Filmas stāsts tiek pasniegts tagadnes formā, lai iesaistītu skatītājus, un, izmantojot audiovizuālus līdzekļus, tiek sniegtas zināšanas par mūsu kopējo Eiropas kultūras mantojumu.
„Jūgendstils un sabiedrība” ir veidota sadarbībā ar kuratoru Dāvidu Sandvedu, producentu kompāniju Instamatic (Norvēģija) un 16 Reseau Art Nouveau Network partneriem: Olesunnu, Badnauheimu, Barselonu, Briseli, Glāzgovu, Havanu, Helsinkiem, Lašodefonu, Lodzu, Ļubļanu, Nansī, Varēzi, Lombardijas reģionu, Reusu, Rīgu un Terasu.

Filma tapusi, pateicoties Eiropas Savienības programmas Kultūra 2000 atbalstam.
Filma bez maksas tika demonstrēta no 12 līdz 15. martam Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa”, plkst. 12.00-17.00.

Līdz ar Rīgas Jūgendstila muzeja atklāšanu filmu "Jūgendstils un sabiedrība" būs iespējams noskatīties, apmeklējot muzeju.

Rīgas Jūgendstila centrs piedalās
16. Starptautiskajā tūrisma gadatirgū
„Balttour 2009”

 
No 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika 16. Starptautiskais tūrisma gadatirgus «Balttour 2009», kur Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centra stendā piedalījās arī Rīgas Jūgendstila centrs, stāstot par Rīgas Jūgendstila centra aktivitātēm un organizējot viktorīnu „Uzmanību! Jūgendstils.”
 
Gadatirgus laikā ikviens dalībnieks saņēma RJC sagatavotos informatīvos materiālus par Rīgas jūgendstila arhitektūru.
 
Visiem interesentiem bija iespējams pieteikties jaunākās informācijas saņemšanai par turpmākajām RJC aktivitātēm.

Atraktīvajā un izglītojošajā viktorīnā "Uzmanību! Jūgendstils." ikviens varēja pārbaudīt savas zināšanas par jūgendstila arhitektūru un savu vērīgumu, atpazīstot Rīgas namu rotājumus un fasāžu fragmentus.

 
 Viktorīnas dalībnieki saņēma bagātīgu balvu klāstu - Rīgas Jūgendstila centra jaunākos bukletus un brošūras, Izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" sagatavotos diskus par izstāžu zāli, kā arī Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centra atstarotājus un piezīmju blociņus.


<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30