Pasākumi

Aicinām iepazīt Latvijas pilsētu modernisma arhitektūru! 7. ceļojums – Daugavpils, I daļa

29.04.—31.05.2020.

Lietuvas televīzijas kanāla „LRT PLIUS“ raidījuma “Stop jousta” ceļš ved uz Latvijas otru lielāko pilsētu – Daugavpili, kuras vēsture cieši saistīta ar Lietuvu. Daugavpilī atrodas starpkaru perioda iespaidīgākā celtne Latvijā – Vienības nams – un Daugavu šķērso Vienības tilts. Raidījuma radošā komanda kopā ar vēsturnieku Henrihu Somu rāda daudzveidīgo Daugavpils kultūrvēsturi un latgaliešu un lietuviešu valodas skanējumu.

Raidījumā piedalās Daugavpils universitātes asociētais profesors Henrihs Soms un akordioniste Marija Vadišute. 

Skatīt raidījumu šeit>>

 


Ar sižetiem par Latvijas pilsētām muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” paplašina šā gada martā muzejā atklātās Kauņas Valsts reģionālā arhīva izstādes “Kauņas modernisma arhitektūra starpkaru periodā” ģeogrāfiju, aicinot apskatīt arī Latvijas pilsētu attīstības tendences laika periodā starp I un II Pasaules karu. 

Muzejs sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību Latvijā un Lietuvas Nacionālās radio un televīzijas kanālu “LRT Plius” piedāvā neklātienes ceļojumu uz piecām Latvijas pilsētām. Arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene  (Lietuva) raidījuma “Stop juosta” astoņās sērijās sniegs ieskatu par modernisma arhitektūras rašanos un attīstību Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī. Raidījuma režisore Svetlana Gužauskiene (Svetlana Gužauskienė), producente Jurgita Pridotkaite (Jurgita Pridotkaitė).

"Stop juosta" radošā komanda veido raidījumu ciklu par Lietuvas un tās kaimiņzemju arhitektūras un valstu dinamisko attīstību laika periodā no 1918. līdz 1939. gadam.