Pasākumi

Aicinām iepazīt Latvijas pilsētu modernisma arhitektūru! 6. ceļojums – Jelgava, II daļa

28.04.—31.05.2020.

Lietuvas televīzijas „LRT PLIUS“ raidījums “Stop jousta” turpina ceļojumu, meklējot strarpkaru perioda modernisma arhitektūras pēdas Jelgavā un Tērvetē. 

„Sarkanā Krusta“ sanatorija tuberkulozes slimniekiem tika uzbūvēta Tērvetē 1932. gadā. Tā tiek salīdzināta ar  labākajiem pasaules ārstniecības kūrortu arhitektūras piemēriem – Zonestrāles sanatoriju Nīderlandē vai Paimijas sanatoriju Somijā. 

Raidījuma komanda ielūkosies arī greznajā Jelgavas viesnīcas ēkā, kas saglabājusies līdz mūsdienām, un interesēsies par latviešu un lietuviešu līdzībām un atšķirībām.

Raidījumā piedalās Rīgas Tehniskās universitātes profesors, arhitekts Jānis Krastiņš, Tērvetes rehabilitācijas centra darbiniece Daina Kaufmane, Vītauta Dižā universitātes vēsturnieks, docents Kastītis Antanaitis, arhitekte-eksperte Aija Ziemeļniece, mūziķi Zane Rožkalne un Endijs Rožkalns.

Skatīt raidījumu šeit>>


Ar sižetiem par Latvijas pilsētām muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” paplašina šā gada martā muzejā atklātās Kauņas Valsts reģionālā arhīva izstādes “Kauņas modernisma arhitektūra starpkaru periodā” ģeogrāfiju, aicinot apskatīt arī Latvijas pilsētu attīstības tendences laika periodā starp I un II Pasaules karu. 

Muzejs sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību Latvijā un Lietuvas Nacionālās radio un televīzijas kanālu “LRT Plius” piedāvā neklātienes ceļojumu uz piecām Latvijas pilsētām. Arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene  (Lietuva) raidījuma “Stop juosta” astoņās sērijās sniegs ieskatu par modernisma arhitektūras rašanos un attīstību Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī. Raidījuma režisore Svetlana Gužauskiene (Svetlana Gužauskienė), producente Jurgita Pridotkaite (Jurgita Pridotkaitė).

“ Stop juosta” radošā komanda veido raidījumu ciklu par Lietuvas un tās kaimiņzemju arhitektūras un valstu dinamisko attīstību laika periodā no 1918. līdz 1939. gadam.