Pasākumi

Aicinām iepazīt Latvijas pilsētu modernisma arhitektūru! 4. ceļojums – Jūrmala

26.04.—31.05.2020.

Lietuvas televīzijas „LRT PLIUS“ raidījums “Stop jousta” meklēs strarpkaru perioda modernisma arhitektūras pēdas Jūrmalā. 26 km garā pilsēta pie jūras savulaik dēvēta par Baltijas rivjēru. Raidījuma komanda kopā ar ekspertiem dosies uz Dzintaru koncertzāli un Ķemeru kūrortu. Raidījumā piedalās arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene (Lietuva), Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Rihards Pētersons, Dzintaru koncertzāles tehniskais direktors Deniss Piļkēvičs, viesnīcas “Ķemeri” biroja administratore Iluta Šķipsna. 

Skatīt raidījumu šeit>>

 


Ar sižetiem par Latvijas pilsētām muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” paplašina šā gada martā muzejā atklātās Kauņas Valsts reģionālā arhīva izstādes “Kauņas modernisma arhitektūra starpkaru periodā” ģeogrāfiju, aicinot apskatīt arī Latvijas pilsētu attīstības tendences laika periodā starp I un II Pasaules karu. 

Muzejs sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību Latvijā un Lietuvas Nacionālās radio un televīzijas kanālu “LRT Plius” piedāvā neklātienes ceļojumu uz piecām Latvijas pilsētām. Arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene  (Lietuva) raidījuma “Stop juosta” astoņās sērijās sniegs ieskatu par modernisma arhitektūras rašanos un attīstību Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī. Raidījuma režisore Svetlana Gužauskiene (Svetlana Gužauskienė), producente Jurgita Pridotkaite (Jurgita Pridotkaitė).

“ Stop juosta” radošā komanda veido raidījumu ciklu par Lietuvas un tās kaimiņzemju arhitektūras un valstu dinamisko attīstību laika periodā no 1918. līdz 1939. gadam.