Pasākumi

Aicinām iepazīt Latvijas pilsētu modernisma arhitektūru! 3. ceļojums – Rīga. 2. daļa

25.04.—31.05.2020.

Lietuvas televīzijas „LRT PLIUS“ raidījums “Stop jousta” apmeklēs Brīvības pieminekli, ielūkosies Latvijas Universitātes ēkā, kādreizējā Rīgas politehnikumā, kur izglītību guvuši arī vairāki lietuviešu arhitekti, ieskatīsies bijušajā Tautas namā Bruņinieku ielā, iepazīs Čiekurkalna un Mežaparka apbūvi, kā arī aplūkos Lietuvā labi pazīstamā latviešu izcelsmes arhitekta Kārļa Reisona projektēto Kristus Karaļa baznīcu, kas celta 1935. gadā. Raidījumā piedalās arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene (Lietuva), Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Krastiņš, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Rihards Pētersons, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Skatīt raidījumu šeit>>

 


Ar sižetiem par Latvijas pilsētām muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” paplašina šā gada martā muzejā atklātās Kauņas Valsts reģionālā arhīva izstādes “Kauņas modernisma arhitektūra starpkaru periodā” ģeogrāfiju, aicinot apskatīt arī Latvijas pilsētu attīstības tendences laika periodā starp I un II Pasaules karu. 

Muzejs sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību Latvijā un Lietuvas Nacionālās radio un televīzijas kanālu “LRT Plius” piedāvā neklātienes ceļojumu uz piecām Latvijas pilsētām. Arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene  (Lietuva) raidījuma “Stop juosta” astoņās sērijās sniegs ieskatu par modernisma arhitektūras rašanos un attīstību Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī. Raidījuma režisore Svetlana Gužauskiene (Svetlana Gužauskienė), producente Jurgita Pridotkaite (Jurgita Pridotkaitė).

“ Stop juosta” radošā komanda veido raidījumu ciklu par Lietuvas un tās kaimiņzemju arhitektūras un valstu dinamisko attīstību laika periodā no 1918. līdz 1939. gadam.