Pasākumi

Aicinām iepazīt Latvijas pilsētu modernisma arhitektūru! 2. ceļojums – Rīga. 1. daļa

24.04.—31.05.2020.

Ceļojumā pa Rīgu Lietuvas televīzijas „LRT PLIUS“ raidījums “Stop juosta” meklēs Kauņas motīvus Rīgas daudzdzīvokļu apbūvē, apskatīs izcilu jūgendstila perioda meistaru –  Paula Mandelštama un Eižena Laubes – veikumu starpkaru periodā, ciemosies Ministru kabineta un Valsts kancelejas ēkā un pievērsīs uzmanību neparastajam namam Ģertrūdes ielā 27. Raidījumā piedalās arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene (Lietuva), Latvijas Republikas Valsts Kancelejas Komunikācijas departamenta pārstāve Maija Lāce, arhitrktūras vēsturnieks Artis Zvirgzdiņš.

 

Skatīt raidījumu šeit>>

 


Ar sižetiem par Latvijas pilsētām muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” paplašina šā gada martā muzejā atklātās Kauņas Valsts reģionālā arhīva izstādes “Kauņas modernisma arhitektūra starpkaru periodā” ģeogrāfiju, aicinot apskatīt arī Latvijas pilsētu attīstības tendences laika periodā starp I un II Pasaules karu. 

Muzejs sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību Latvijā un Lietuvas Nacionālās radio un televīzijas kanālu “LRT Plius” piedāvā neklātienes ceļojumu uz piecām Latvijas pilsētām. Arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene  (Lietuva) raidījuma “Stop juosta” astoņās sērijās sniegs ieskatu par modernisma arhitektūras rašanos un attīstību Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī. Raidījuma režisore Svetlana Gužauskiene (Svetlana Gužauskienė), producente Jurgita Pridotkaite (Jurgita Pridotkaitė).

“ Stop juosta” radošā komanda veido raidījumu ciklu par Lietuvas un tās kaimiņzemju arhitektūras un valstu dinamisko attīstību laika periodā no 1918. līdz 1939. gadam.