Pasākumi

Aicinām iepazīt Latvijas pilsētu modernisma arhitektūru! 1. ceļojums – Liepāja

23.04.—31.05.2020.

Lietuvas televīzijas „LRT PLIUS“ raidījums „Stop juosta“ modernisma meklējumus Latvijā uzsāk pilsētā pie jūras – Liepājā. Uzzināsim, kā izskatās iespaidīgā izmēra skola Rucavā, Jūlija Madernieka projektētais ērģeļu prospekts Rucavas baznīcā, viens no senākajiem metāla konstrukcijas tiltiem Latvijā, kas, iespējams, konstruēts pēc A. G. Eifeļa rasējumiem, gan to, kādēļ lietuvieši latviešus sauc par „zirga galvām”. Raidījuma dalībnieki: arhitektūras vēsturniece Jūlija Kančiene, luterāņu mācītājs Ainārs Jaunskalže, Lietuvas vēstniecības Latvijā sekretārs Donāts Vainalavičus, valodnieks, Vītauta Dižā universitātes letonikas katedras dibinātājs, Alvids Butkus.

 

Skatīt raidījumu šeit>>

 


Ar sižetiem par Latvijas pilsētām muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” paplašina šā gada martā muzejā atklātās Kauņas Valsts reģionālā arhīva izstādes “Kauņas modernisma arhitektūra starpkaru periodā” ģeogrāfiju, aicinot apskatīt arī Latvijas pilsētu attīstības tendences laika periodā starp I un II Pasaules karu. 

Muzejs sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību Latvijā un Lietuvas Nacionālās radio un televīzijas kanālu “LRT Plius” piedāvā neklātienes ceļojumu uz piecām Latvijas pilsētām. Arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene  (Lietuva) raidījuma “Stop juosta” astoņās sērijās sniegs ieskatu par modernisma arhitektūras rašanos un attīstību Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī. Raidījuma režisore Svetlana Gužauskiene (Svetlana Gužauskienė), producente Jurgita Pridotkaite (Jurgita Pridotkaitė).

"Stop juosta" radošā komanda veido raidījumu ciklu par Lietuvas un tās kaimiņzemju arhitektūras un valstu dinamisko attīstību laika periodā no 1918. līdz 1939. gadam.