Pasākumi

Konstantīna Pēkšēna gads

Lai uzsvērtu arhitekta atstātā mantojuma nozīmību, Rīgas Jūgendstila centrs pasludina 2009. gadu par K. Pēkšēna gadu. Visa gada gaitā norisināsies dažādi pasākumi, kas ļaus tuvāk iepazīt arhitekta daiļradi un projektētās ēkas, kā arī uzzināt vairāk par pašu K. Pēkšēnu.
 
Konstantīns Pēkšēns (1859.8.III Mazsalacas apriņķī – 1928.23.VI Kisingā, Vācijā, apglabāts Rīgā, Meža kapos) ir viens no visu laiku ievērojamākajiem latviešu arhitektiem.
Pēc J. F. Baumaņa viņš personificē otro latviešu arhitektu paaudzi. Viņa celtnes rotā daudzas Latvijas pilsētas un ciemus, bet Rīgā vien pēc viņa projektiem uzceltas vairāk nekā 250 daudzstāvu mūra namu, kā arī vesela virkne koka ēku.
 
Arī topošais Rīgas Jūgendstila muzeja tiek iekārtots K. Pēkšēna projektētājā namā Alberta ielā 12.  Rīgas Jūgendstila centrs veido informācijas datu bāzi par K. Pēkšēnu un viņa projektētajiem namiem, kas tiks izmantota muzeja ekspozīcijā visā muzeja darbības laikā.

Ja arī Jūs vēlies piedalīties Rīgas Jūgendstila muzeja tapšanā un Jūsu rīcībā ir informācija, kas saistīta ar K. Pēkšēna dzīvi, radošo un sabiedrisko darbību: fotogrāfijas, rakstiski materiāli, personiskais arhīvs u.c., aicinām pieteikties Rīgas Jūgendstila centrā pie Zaigas Bogdanovas, tel. 67012401 vai zaiga.bogdanova@riga.lv.