Izstādes

Izstāde “Alus kausi un trauki” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

14.06.—22.07.2018.

Tuvojoties latviešu gadskārtas svētkiem, muzejā būs skatāma izstāde, kas veltīta vienam no iemīļotākajiem latviešu dzērieniem un to ražotājiem. Saulgriežu laikā dabas krāšņums ienāks arī muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” un eleganto jūgendstila interjeru papildinās jāņuzāļu kompozīcijas. Līgo svētku pastkaršu klāsts ir daudzveidīgs — atklātnes ir gan krāsainas, gan melnbaltas, ar dabas ainavām, ziedu pušķiem un Jāņu bērniem, fotogrāfijās saskatāmi vietējie alus brūži, piemēram, alus darītava Ilgezeem jeb Iļģuciema alus fabrika. Atklātnes ir papildinātas ar Līgo svētku un Jāņu tautasdziesmām. Tikai šo svētku laikā muzeja ekspozīcijā būs apskatāmas vairāk nekā 70 dažādas 20. gadsimta 20. ̶ 30. gadu stikla alus pudeles, māla, fajansa un stikla alus kausi ar svētku tematiku – ozollapām, vārpām, pļavas ziediem un Jāņu bērniem.
 
Alus darītava Ilgezeem šogad svin savu 155. jubileju. 1863. gadā Rīgas apkārtnē Hilgezeem tika dibināta pirmā alus darītava Ilgezeem. Izstādes “Alus kausi un trauki” atklāšanas pasākumā viesiem būs iespēja ne vien skatīt vēsturiskas alus darītavas Ilgezeem fotogrāfijas, bet arī nobaudīt Klasiskās sērijas alu, kas radīts, izmantojot 150 gadus senas alus brūvēšanas receptes pēc vairāk kā 25 gadu pārtraukuma.
 
Sižets “Līgo svētkos goda vietā seni alus kausi izstādē Jūgendstila muzejā” LTV Rīta Panorāma skatāms šeit: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/22.06.2018-ligo-svetkos-goda-vieta-seni-alus-kausi-izstade-jugendstila-muze.id133637/